תחומי התמחות במשפט פלילי

משרדו של עו"ד פלומו מתמחה בין היתר בנושאים כדלקמן:

ליווי חשודים בהליכי חקירה
ייצוג חשודים ונאשמים בבתי המשפט בתחום הפלילי
בדיקה טיפול וייצוג בדיני תעבורה
בדיקה וטיפול בענייני מרשם הפלילי
בדיקה וטיפול בענייני נשק, רישיונות נשק והחזרת רישיון נשק שבוטל/פג תוקפו.
ייצוג חיילים בבתי המשפט הצבאיים .
ייצוג בהליכי שימוע טרם הגשת כתב אישום
ייצוג שוטרים ואנשי שירות הביטחון
ייצוג בתחום אלימות במשפחה
ייצוג קטינים , וייצוג בבית משפט לנוער

ליווי חשודים בהליכי חקירה והכנה לחקירה פלילית

החזקת אדם כחשוד וזימונו לחקירה פרטית איננה רק נחלת "עבריינים" ו/או מי "שמורגלים" לעבור על החוק. כל אחד ואחת מאיתנו יכול למצוא עצמו כמוגדר על ידי המשטרה כחשוד ולהיות מוזמן לחקירה פלילית. כך למשל שמענו על חבר כנסת וגם על ראש עיר אשר נחשדו בהטרדה מינית של עובדת מלשכתם, על בעל או אישה אשר נחשדו באיומים ובאלימות כלפי בן/בת זוגם במהלך הליכי גירושין סוערים, בזמרים מפורסמים אשר נחשדו באחזקה ושימוש בסמים וגם בנהגים וותיקים ומנוסים אשר ברגע אחד של חוסר זהירות היו מעורבים בתאונת דרכים עם נפגשים בגוף.

רובנו לא יודע האם חובה עלינו להתייצב לחקירה פלילית כאשר מתקבל זימון מהמשטרה, איננו יודעים כיצד מתנהלת החקירה, מה מותר לומר, והחשוב מכל מה הן זכויותינו במהלך החקירה הפלילית.

מעמד החקירה הפלילית למי שאינו מורגל בכך הינו מעמד קשה, לא נעים ובעיקר מלחיץ שכן אנחנו ניצבים מול חוקרי משטרה מיומנים אשר תפקידם הוא לאסוף כמה שיותר ראיות אשר יכריעו האם להגיש כתב אישום פלילי או לא.

ייעוץ והכוונה טרם חקירה ובמהלכה יכול להכריע ממש את הכף האם יוגש כתב אישום פלילי או לא ולכן ישנה חשיבות מכרעת לייעוץ והכוונה כבר בשלב הראשוני הזה.

עו"ד פלומו הנו בעל ניסיון רב בליווי ובהכנה לחקירה פלילית. יש לו את כל הכלים המקצועיים אשר יכולים לסייע למי שמוגדר כחשוד ומוזמן לחקירה פלילית לעבור את שלבי החקירה בצורה הטובה ביותר תוך שמירה מרבית על זכויותיו של החשוד. היכרותו את שני צידי המתרס העניקה לו ידע בעל חשיבות גבוהה ביותר אשר מאפשרת לו להעניק לחשוד המוזמן לחקירה את כל המידע הרלוונטי וההכרחי אשר יגן עליו ויסייע לו לצלוח את החקירה מבלי להינזק ו/או עם מינימום נזק.

 

ייצוג חשודים ונאשמים בבתי המשפט בתחום הפלילי

כל הליך פלילי תחילתו בחשוד – במי שנחזה כי הוא ביצע עבירה פלילית דהיינו עבר על סעיף מסעיפי החוק הפלילי. כל חשוד מוזמן לחקירה פלילית אשר לעיתים כוללת אפילו מעצר לימים או מעצר עד תום הליכי החקירה. בסיום הליכי החקירה מועבר החומר אשר נאסף לצורך החלטה האם להגיש כתב אישום כנגד החשוד או לסגור את התיק מחוסר ראיות או מחוסר אשמה.

אם במהלך החקירה הצטברו מספיק ראיות אשר מצדיקות הגשת כתב אישום – מוגש כאמור כתב אישום ומתנהל הליך פלילי בבית המשפט המוסמך לכך בהתאם לעבירה המיוחסת לאותו נאשם. בסיום ההליך הפלילי מכריע בית המשפט וקובע האם בוצעה עבירה פלילית שאז מורשע הנאשם וגם נגזר עליו עונש או שמה הוא זכאי והוא איננו מואשם בביצוע העבירה אשר יוחסה לו.

בהליך הפלילי בשונה מההליך האזרחי – צד אחד להליך יהיה תמיד מדינת ישראל אשר תובעת-מאשימה בביצוע עבירה פלילית. מדינת ישראל מיוצגת בהליך הפלילי על ידי תובע – עו"ד מנוסה מטעמה אשר מייצג ומנהל את ההליך בבתי המשפט. תפקידו של התובע מטעם המדינה הוא להוכיח לבית המשפט כי החשוד / הנאשם עברו על החוק וביצעו את העברה המיוחסת להם.

מנגד על החשוד / הנאשם לשכנע את בית המשפט שלא כך הדבר. ישנה חשיבות מכרעת ואפילו קריטית לבחירת עו"ד – סנגור מקצועי ומנוסה אשר ייצג בהליך הפלילי אשר מתנהל בבית המשפט שכן אם יימצא הנאשם- אשם תהיה לכך השפעה בלתי הפיכה על חייו.

עו"ד קובי פלומו הנו עו"ד מנוסה אשר ייצג בבתי המשפט הן מטעם המדינה כתובע והן כסנגור כמי שמייצג נאשמים.

עו"ד פלומו מייצג בכל הערכאות המשפטיות בכל סוגי העבירות הפליליות והוא בעל הצלחות רבות אשר ניתן להתרשם מחלקן גם באתר זה תחת הכותרת: "הצלחות משפטיות"

בדיקה טיפול וייצוג בדיני תעבורה

מידי יום ביומו מתבצעות אין ספור עבירות תעבורה. על הקשות ביותר אשר מסתיימות באסון אנחנו שומעים מידי יום באמצעי התקשורת.

לעיתים מדובר בעבירות תנועה אשר נגרמות בשל חוסר תשומת לב של נהג/ת, לעיתים מדובר ברשלנות , בטעות אנוש, במזג האוויר אשר "תורם/גורם" לביצוע העבירה ויש עוד אין ספור גורמים וסיבות לתוצאות ולנזקים שנגרמים כתוצאה מביצוע עבירת התנועה.

הנטייה שלנו לחשוב כי "אין מה לעשות" היא שגויה ומוטעית. לרוב בדיקה וייעוץ משפטי בזמן אמת יכולים לסייע ולשפוך אור ביחס לזכויות ולאופציות שלנו הנהגים/נהגות כאשר מתבצעת עבירת תנועה בה אנחנו מעורבים.

בדיקה וייעוץ יכולים למנוע בין היתר הגשה של כתב אישום, הקלה בעונש, אי הרשעה בפליליים, הימנעות משלילת רישיון ומחיקת דוחות תנועה.

עו"ד פלומו הנו בעל הניסיון הייחודי בתחום דיני התעבורה והוא מעניק ייעוץ בזמן אמת, מלווה בהליכי החקירה והבדיקה ומייצג בבתי המשפט לתעבורה ברחבי הארץ. לעו"ד פלומו היכרות טובה ומעמיקה עם הגורמים השונים המעורבים בתחום דיני התעבורה אשר מסייעת לו לתת את השירות הטוב והמקצועי ביותר.

בדיקה וטיפול בענייני מרשם פלילי

משטרת ישראל מחויבת על פי החוק לנהל רישום על כל אדם אשר ביצע עבירה פלילית והורשע או שביצע עבירה פלילית וניתנה לגביו החלטה. המרשם כולל מידע גם ביחס לתיקים "פתוחים"- תיקים שנמצאים בבירור או בחקירה וגם ביחס לתיקים "סגורים"- תיקים שהליך הבירור הסתיים ונגמר גם אם לא התנהל בסופו של דבר לא התקיים הליך שיפוטי (תיקים שנסגרים מחוסר ראיות, חוסר עניין לציבור, אין הצדקה בנסיבות העניין להעמיד לדין).

המרשם הפלילי כולל גם מידע ביחס לתיקי חקירה אשר מנהלת המשטרה או כל גורם ממשלתי אחר אשר חייב על פי החוק להעביר דיווח למשטרה ביחס לחקירות המבוצעות על ידו לדוגמא מס הכנסה, מע"מ, מצ"ח, מכס .

קיומו של רישום פלילי במרשם יכול להשפיע בצורה בלתי הפיכה על כל אחד ואחת מאיתנו שכן ישנם מקומות עבודה ומעסיקים אשר מבקשים/דורשים לראות את גיליון המרשם הפלילי כתנאי לקבלה לעבודה וזאת על אף שהחוק אוסר זאת.

החוק מאפשר במקרים מסוימים ובהתקיים הקריטריונים הקבועים בחוק להגיש בקשה למחיקת רישום פלילי. לכן ישנה חשיבות מרבית לאופן הגשת הבקשה למחיקה ולנימוקים המפורטים בה.

עו"ד פלומו שהנו קצין משטרה לשעבר ומומחה לדין הפלילי בקיא בהוראות חוק המרשם הפלילי והוא בעל ניסיון רב בהגשת בקשות ביחס למרשם הפלילי לרבות במחיקת רישום פלילי .

בדיקה וטיפול בענייני נשק, רישיונות נשק והחזרת רישיון נשק שבוטל/פג תוקפו

על פי החוק במדינת ישראל – חל איסור מוחלט להחזיק ולשאת נשק . הדרך היחידה לעשות כן גם לצורכי עבודה (אבטחה, שמירה ) היא באמצעות הוצאת רישיון לאחזקה ונשיאה של נשק.

ישנם פרמטרים ברורים מאוד לפיהם נבחנות הבקשות לנשיאת נשק, והחוק נוקט במדיניות מצמצת מאוד בעניין זה.

במקרים בהם הבקשה לנשיאת נשק מסורבת ו/או במקרים בהם הרישיון לשאת ולהחזיק נשק נשלל מכל סיבה שהיא – יש לפנות למשטרת ישראל ולמשרד לביטחון פנים לצורך בירור העניין.

במקרים אלה כדאי ומומלץ להיעזר בעו"ד מומחה אשר מכיר היטב את החוק וכן את הגורמים האמונים על העניין.

עו"ד פלומו בקיא בהוראות החוק, בנהלים ובבירוקרטיה הכרוכה בהנפקת רישיונות לנשיאת ואחזקת נשק ו/או בחידוש רישיון שפג תוקפו ו/או נשלל ו/או לא חודש. יש לו את הידע והכלים הדרושים לטפל בכל הקשור לאחזקה ונשיאת נשק ביעילות ומהירות מרבית.

ייצוג חיילים בבתי המשפט הצבאיים

השיפוט הצבאי הוא החוק החל על כל חייל ו/או קצין אשר משרת בצה"ל שירות צבאי סדיר או שירות קבע, וגם על חיילי וקציני מילואים.

חוק השיפוט הצבאי הוא זה אשר קובע ומגדיר באופן מקיף ומלא את הדין הפלילי החל על אלו שכפופים לו, וכן קובע מי יכול ומוסמך לייצג חיילים וקצינים. על פי החוק רק חייל או סנגור צבאי או עו"ד מהמגזר הפרטי אשר קיבל אישור להופיע בפני בתי דין צבאיים יכולים לייצג ולהופיע בבתי דין צבאיים.

עו"ד פלומו הנו בעל אישור והסמכה להופיע בבתי דין צבאיים והוא מייצג ומטפל בין היתר בנושאים הבאים:

בליווי חיילים וקצינים במהלך חקירת מצ"ח (משטרה צבאית חוקרת) בחשד לביצוע עבירות פליליות ו/או עבירות צבאיות
בכל ענייני עבירות סמים בצבא
מתן טיפול וייעוץ בכל הנוגע לעבירות דין משמעתי והכנה טרם חקירה בעבירות דין משמעתי
ייצוג משפטי בהליכי שימוע
ייצוג משפטי בפני בית דין צבאי לערעורים
הגשת בקשה להקלה בעונש
הגשת בקשה לחנינה לנשיא המדינה
טיפול במחיקת רישום פלילי של חיילים ואנשי שירות קבע.

ייצוג בהליכי שימוע טרם הגשת כתב אישום

הליך השימוע הנו ההליך המקדים להגשת כתב אישום . במסגרת הליך השימוע ניתנת לחשוד או לבא כוחו הזדמנות להציג את טענותיהם בפני רשויות התביעה במטרה לשכנע כי אין מקום להגיש כתב אישום.

כמו כן במסגרת הליך השימוע ניתן לנסות לשכנע ו/או להשפיע על הסיבה אשר בגינה ייסגר התיק ולא יוגש כתב אישום (חוסר אשמה, חוסר ראיות, חוסר עניין לציבור).

לעיתים במסגרת הליך השימוע ניתן גם להגיע ולגבש עסקת טיעון ביחס לחשוד לרבות העבירה בה יואשם החשוד ואפילו העונש אשר ייגזר על החשוד.

לאור האמור ישנה חשיבות מרבית לקיום הליך השימוע ולכן אין להקל ראש בהליך זה. כדאי ומומלץ להיעזר בעורך דין מומחה אשר בקיא בחוק ואשר מעורב , מעורה ומכיר את כל הגורמים הפועלים בהליכי השימוע.

עו"ד פלומו ייצג באין ספור הליכי שימוע, הוא בעל ניסיון רב והצלחות רבות בהליכים אלה. עבודתו בשני צידי המתרס מעניקים לו יידע ייחודי גם בהליכי השימוע ידע אשר מסייע לו להגיע לתוצאות הטובות ביותר.

>בנוסף, המשרד מעניק שירותי הקמה ופירוק חברות לרבות בסכסוכים משפטיים הנובעים מקשיים או בעיות אחרות במסגרת החברה או השותפות וסכסוכי שותפים.

ייצוג שוטרים ואנשי שירות הביטחון

לא אחת שוטרים ואנשי כוחות הביטחון מעורבים מתוקף תפקידם באירועים ובסיטואציות אשר בגינם נפתחת נגדם חקירה משמעתית ו/או פלילית, וכן מתנהלים נגדם הליכים משמעתיים ופליליים גם בבתי המשפט האזרחיים.

הרשעה בפליליים יכולה להשפיע ו/או לפגוע פגיעה בלתי הפיכה בשוטר ו/או באיש ביטחון במיוחד בקריירה ובמקור הפרנסה וכאשר מדובר בעונש מאסר הפגיעה קשה אף יותר.

עו"ד פלומו אשר שירת במגוון רחב של תפקידים בכירים במשטרת ישראל מכיר, מעורב ומעורה בכל ההליכים המתנהלים נגד שוטרים ואנשי כוחות הביטחון והוא מייצג ומטפל בעניינים אלה החל משלבי השימוע, ליווי במהלך שימוע וחקירה וייצוג בבתי המשפט השונים.

ייצוג בתחום אלימות במשפחה

עבירות אלימות במשפחה הפכו בשנים האחרונות לנפוצות ביותר. לעיתים מדובר בעבירות שמתבצעות במהלך הליכי גירושין או פרידה ולעיתים מדובר בעבירות שמתבצעות במהלך החיים המשותפים כתגובה לאי הסכמה ו/או חוסר יכולת להתמודד עם שינויים שעובר מי מבני הזוג במהלך החיים המשותפים.

ישנן עבירות אלימות גם בתוך המשפחה הגרעינית ו/או המשפחה המורחבת כגון אלימות בין אחים, בין הורים לילדים, בין בני דודים ו/או קרובי משפחה אחרים בסכסוכי ירושה, מגורים ושאר בעיות אשר מתעוררות בין בני משפחה.

לעיתים החקירה בגין עבירת אלימות המשפחה נפתחת בעקבות תלונת שכנים, דיווח של גורמים חינוכיים, דיווח של גורמים רפואיים כגון רופא משפחה ו/או רופא בבית חולים במיון.

עו"ד פלומו מייעץ, מטפל ומייצג בעבירות אלימות במשפחה ובין היתר מטפל בעניינים הבאים:

איומים
הטרדה
התעללות
גרימת נזק בזדון
השגת גבול
פגיעה בפרטיות
אלימות פיזית
ייצוג בצווי הגנה ומניעה
ייעוץ, הדרכה וליווי בהליכי חקירה ושימוע
ייצוג בבתי המשפט השונים בעבירות אלימות במשפחה

ייצוג קטינים , וייצוג בבית משפט לנוער

ובני נוער מעורבים לעיתים בביצוע עבירות פליליות ומבצעים עבירות פליליות. החוק מתייחס באופן שונה לקטינים אשר מעורבים בעבריינות, והוא למעשה שם למטרה מרכזית את שיקום הקטין, חינוכו והוצאתו ממעגל הפשע.

החוק קובע כי קטין מתחת לגיל 12 אשר עבר עבירה פלילית- הוא איננו בר עונשין ולא מגישים נגדו כתב אישום. אשר לקטינים מעל גיל 12 כאמור מתנהלים נגדם הליכים פליליים דומים לאלה המתנהלים נגד מבוגרים אולם בחלק מן העבירות עניינם נשמע ומתברר בבית המשפט לנוער עם מעורבות של גורמי טיפול וסעד.

בכל הקשור לקטינים בנוסף למקצועיות, להבנה והכרת החוק והגורמים המעורבים – ישנה חשיבות מרובה לעו"ד המטפל בתיק אשר צריך לתקשר עם הקטין, להתחבר לעולמו, להבין את צרכיו ורגשותיו ולתת לתחושת ביטחון כי ענייניו מטופלים על הצד הטוב ביותר.

עו"ד פלומו מטפל מזה שנים בעניינם של קטינים והוא מייעץ, מלווה ומייצג גם בבתי המשפט לנוער בהצלחה יתרה בין היתר וגם בשל אישיותו ויכולתו להתחבר לקטינים גם כאב לילדים.