הצלחות משפטיות

הצלחות משפטיות: כלל התיקים מצויים במשרדו של ע"ד יעקב פלומו כאשר בשל חיסיון עו"ד לקוח אין מפורטים מספרי התיקים.

1. מת 00000/00 מדינת ישראל נ'***** - מעצר של חשוד בסחר בסם מסוכן ובהחזקה שלא לצריכה עצמית של 36 סוליות חשיש במשקל של כ-3.6 ק"ג וכן החזקה של סם מסוג קוקאין . החקירה בעינינו של החשוד הנ"ל נמשכה מספר רב של שבועות וכללה תצפיות ועיקוב , האזנות טלפוניות וחקירה סמוייה עד למעצרו והגשת כתב אישום כנגדו ובקשה למעצר עד תום ההליכים . חרף מארג הראיות שהיו בידי התביעה ולאחר מספר רב של דיונים אשר במהלכם אף נעצר עד תום ההליכים כנגדו בביהמ"ש ,הצליח עו"ד פלומו לשחרר לחלופת מעצר את הנאשם .

2. מת 0000/00 מדינת ישראל נ' **** - מעצר ימים כנגד החשוד בגין שני תיקים פלילים , בעבירות אלימות במשפחה (אלמ"ב) שכללו תקיפת בת זוג בנסיבות מחמירות , איומים ברצח , והיזק בזדון לרכוש. היחידה החוקרת הצהירה באמצעות הצהרת תובע כי נסתיימה החקירה בעינינו של החשוד וכי מבוקשת הארכת מעצרו בחמישה ימים נוספים על מנת להכין ולהגיש כתב אישום וכן בקשה למעצרו עד תום ההליגכים כנגדו . עו"ד פלומו במסגרת החקירה הנגדית על אף השלב המתקדם בו נמאצה החקירה הצליח לגרום לביהמ"ש ליתן משקל ראוי להתרשלות היחידה החוקרת בכל הקשור לשיהוי בחקירה ומחדלים נוספים אשר היה בהם כדי לאפשר שחרורו בתנאים מגבילים העל אף חזקת המסוכנות הקבועה בחוק בעבירות הנ"ל .

3. מ"י 000000/00 מדינת ישראל נ'*** - המדובר בשני אחים נעדרי כל עבר פלילי שהוחשדו בביצועעבירת חטיפה ואיומים ותקיפה הגורמת חבלה של ממש . במסגרת הדיון הראשון הוכיח עו"ד פלומו כי קיים כרסום בכל האמור בחשד ושחרר את האחים לחלופת מעצר .

4. מדינת ישראל נ'****- קטין שמוכר למשטרה ונעצר בגין סדרה של עבירות רכוש ובכללם גניבות קטנועים ועבירות נוספות . במסגרת דיוני המעצר הצהירה התביעה באמצעות הצהרת תובע (לפי סעיף 17 ד' לחסד"פ) כי נסתיימה החקירה בעינינו ובכוונתה להאריך את מעצרו עד להגשת כתב אישום בעיניינו וזאת מבלי

5. מדינת ישראל נ'**- המדובר בשוטר אשר שרת מספר שנים במשטרת ישראל בתפקיד מסווג .במהלך שירותו נפתחה חקירה פלילית בחשד למעורבותו בהעברת אמצעי לחימה לעבריינים והחזקת נשק שלא כדין. עו"ד פלומו במסגרת עבודת צוות עם עו"ד נוסף , לאחר ניהול הליך שימוע במטה הארצי של המשטרה בירושלים , עובר לפיטוריו מהמשטרה של מספר רב של פגישות עם נציגי הפרקליטות הושג הסדר טיעון לפיו נשלח לריצוי מספר מועט של עבודות שירות וזאת למרות שעמדת המדינה מלכתחילה הייתה מאסר בפועל מאחורי סורג ובריח .